Bývalá Káznice na Cejlu

Básníci v Káznici LIVE – Prožitá Lyrika

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Vysíláme online na Facebooku a YouTube Káznice LIVE

Poslední dubnový večer v Káznici věnujeme poezii, která provází životy autorů tvořících v dnešním Brně! Jejich básně umocní atmosférická zákoutí Káznice na Cejlu a luzné tóny violoncella.

Vysílání můžete sledovat:

Na koho se můžete těšit?

?️ Ondřej Krystyník je mladým autorem, jehož verše vyšly v posledních letech v řadě předních českých literárních časopisů (Host, Tvar, Souvislosti, Weles, Prostor aj.), v roce 2020 získal cenu publika v rámci Drážďanské ceny lyriky.

?️ Janele z Liků, hudebnice, spisovatelka a básnířka mladé české generace má na svém kontě hudební projekty (Z nor úhoru, 2018, Guerilla Records) propojující hudební složku s poezií. Na sklonku roku 2020 jí v nakladatelství Odeon vyšla sbírka Hryzla.

?️ Olga Čejková je výtvarnou kurátorkou (Schrott Gallery) a básnířkou žijící a tvořící v Brně. Její verše vyšly časopisecky a v antologiích (Kolovrat, Um pakultury). V posledních letech bylo možné ji zastihnout na řadě živých literárních akcí a projektech věnovaných poezii.

?️Martin Stöhr působí jako umělecký ředitel v nakladatelství Host a také jako redaktor stejnojmenného časopisu, kde se věnuje především oblasti poezie. Je sám autorem řady textů, které publikoval v časopisech i antologiích. Řadu básní vydal i knižně.

? Violoncellista a skladatel Štěpán Filípek (*1981) patří k nejprogresivnějším českým umělcům. Jeho hra je ceněna pro širokou škálu barev a emocí. Pro svou interpretační všestrannost je častým hostem hudebních festivalů, např. Moravský podzim nebo So klingt die Gegenwart! v Berlíně.

Literární pořad vznikl ve spolupráci filmové produkce GNOMON, spolku Tripitaka a Knihovny Jiřího Mahena v Brně, za podpory Ústřední knihovny Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a nakladatelství Host.

Kdy se akce koná

28. duben 2021 - 18:30

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Vysíláme online na Facebooku a YouTube Káznice LIVE

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!