Divadlo na Orlí

Baroko napříč Evropou aneb Když Evropa tančila menuet

  • Akce již proběhla

  • Divadlo na Orlí
    Orlí 19
    Brno 60200

Mezinárodní taneční projekt souboru ALLA DANZA BRNO – BAROQUE, který divácky atraktivní scénickou formou představí tance, hudbu, módu a leckdy i šťavnaté zákulisí nejvyšších společenských vrstev Evropy v období baroka.

V první části se představí barokní společenské tance z evropských královských dvorů a divadelní tance z barokních oper přelomu 17. a 18. století v tzv. poučené interpretaci a v autentických dobových oděvech. Zastoupena bude Francie, Itálie, Španělsko, Anglie, Uhry i Rakouský dvůr.

To vše v podání uměleckých souborů Alla Danza Brno – Baroque z České republiky, Fringia ze Slovenské republiky a Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego z Polska.

 

Po přestávce bude ve druhé části uvedeno scénické taneční představení souboru ALLA DANZA BRNO – BAROQUE Le ballet des éléments aneb V moci živlů“ – tanečně-dramatické vystoupení vycházející z původního barokního námětu o kouzelnici Armidě, kde čtyři přírodní živly (oheň, voda, země a vzduch) ožívají a poslušně následují svou velitelku… Kostýmní výpravou a gestikou toto představení přibližuje teatrální výpravnost velkolepých barokních „opéra-ballet“ oblíbených zejména ve Francii na dvoře Ludvíka XIV.

O hudební doprovod v barokním instrumentálním složení i odpovídajícím ladění se postará Capella Antiqua Brunensis vedená Richardem Závadou. Barokní árie přednese sopranistka Ivana Pavlů.

Projekt završuje letošní celoevropský „Císařský rok 2017“ připomínající 300. výročí narození Marie Terezie a souvztažné české národní téma „Baroko všemi smysly“ vyhlášené Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism. Navazuje také na projekt Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava „Baroko na každém kroku“.

Záštitu nad projektem přijala ředitelka Centrály cestovního ruchu – CzechTourism,
doc. Ing. Monika Palatková, Ph.D.,

a ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava,
Mgr. Zuzana Vojtová.

Záštitu nad představením převzal děkan Filozofické fakulty Masarykovy univerzity,
prof. PhDr. Milan Pol, CSc.

Tento projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna
a Filosofické fakulty Masarykovy univerzity Brno.

Více informací

Kdy se akce koná

9. prosinec 2017 - 16:00

Vstupné

200 Kč plné vstupné, 150 Kč sleva studenti a důchodci.

Více informací a kontakt

Divadlo na Orlí
Orlí 19
Brno 60200