Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Bachův varhanní podzim | Julian Gembalski

  • Akce již proběhla

  • Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Důstojné chrámy, mohutný zvuk varhan a hravost hudby. Bachův varhanní podzim je festival varhanní hudby, který letos tematicky odkazuje ke 100. výročí založení ČSR.

V říjnu 2018 se odehraje jeho 9. ročník: na programu je celkem devět koncertů předních protagonistů varhanního světa, z nichž čtyři se odehrají v Brně.

Čtveřici brněnských koncertů zahájí ve středu 3. října polský varhaník, improvizátor a pedagog Julian Gembalski, který rozezní varhany jezuitského kostela Nanebevzetí Panny Marie. Stálice české varhanní scény Irena Chřibková pak usedne za nedávno rozšířené varhany v brněnském kostele sv. Tomáše ve čtvrtek 11. října. Neděle 14. října bude patřit v bazilice Nanebevzetí Panny Marie Martinu Moudrému, který se specializuje na Regerovo dílo.
Vítaným zpestřením brněnského programu bude koncert Davida Ebena a jeho souboru Schola Gregoriana Pragensis, který je ideálním propojením varhan v podání Tomáše Thona a sborového mužského zpěvu. Prostřednictvím gregoriánského chorálu přivede posluchače k samým kořenům evropské duchovní hudby. Jako protiklad pak nabídne liturgické zpěvy Petra Ebena z poloviny 20. století. Koncert se uskuteční 21. října v 19:00 a určitě si ho nenechte ujít.
Brněnským milovníkům Bacha doporučujeme také vyrazit na výlet do nedalekého Doubravníku, kde se v neděli 7. října v kostele Povýšení sv. Kříže představí mladičká operní pěvkyně Aneta Ručková za doprovodu barokních varhan v podání Josefa Kratochvíla.
Bachův varhanní podzim tedy opět slibuje jedinečné zážitky. Česká země letos slaví významné kulaté výročí – oslavujme tedy také kvalitní hudbou a silnými uměleckými prožitky!
Vstupenky lze zakoupit v předprodeji sítí GoOut a Ticketstream.
Více informací na www.bachuvpodzim.cz / www.facebook.com/bachuv.varhanni.podzim

Všechny koncerty:
2. 10. Samuel Kummer (varhany), Praha
3. 10. Julian Gembalski (varhany), Brno
7. 10. Aneta Ručková (soprán) a Josef Kratochvil (varhany), Doubravník
11. 10. Irena Chřibková (varhany), Brno
14. 10. Martin Moudrý (varhany), Brno
18. 10. Jan Talich (housle) a Martin Kasík (klavír), České Budějovice
20. 10. Petra Kujalová (varhany), Žďár nad Sázavou
21. 10. Schola Gregoriana Pragensis (um. vedoucí David Eben), Tomáš Thon (varhany), Brno
28. 10. Petr Kolař (varhany), Prostějov

Více informací

Kdy se akce koná

3. říjen 2018 - 19:00

Vstupné

Dospělí190 Kč
Děti (0-6 let)150 Kč
Studenti150 Kč
Senioři150 Kč

Více informací a kontakt

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Událost na FB
produkce@bachuvvarhannipodzim.cz