babylonfest

Brno

Babylonfest

  • Akce již proběhla

  • veřejný prostor Brno

Babylonfest představí tradiční kulturu národnostních menšin.

Jubilejní 10. ročník festivalu Babylonfest s podtitulem Dny brněnských národnostních menšin přiblíží od 12. do 16. září lidovou kulturu a život národnostních minorit v Brně prostřednictvím pestrého hudebního, tanečního a  gastronomického programu.

Festival se letos zaměří na tradiční lidovou kulturu, kterou si uchovávají jednotlivé menšiny. Přínos tohoto jistě zajímavého projektu je zejména ve vzájemné komunikaci, výměně zkušeností a ve společném setkání všech národnostních menšin žijících v Brně.

 

Opět se můžete těšit na tradiční prvky programu jako sázení stromů národů – letos v režii spolku jižních Slovanů a Chorvatů – v úterý 12. září od 17 hodin v parku Lužánky, ochutnávku národních pokrmů Syřanů, Řeků, Rusů a Maďarů a skvělé hudebníky skupiny Kumbalu.

Ve středu 13. září se uskuteční literární dílna v Sále B. Bakaly a ve čtvrtek mimo jiné charitativní open air koncert skupiny Čankišou v letním areálu na Moravském náměstí.

Novinkou letošního ročníku je koncert Podoby hudby ve dvoraně Uměleckoprůmyslového muzea. Závěrečný sobotní program a průvod krojovaných národních souborů se uskuteční v parku na Moravském náměstí.

Festival pořádá Výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva města Brna ve spolupráci s organizacemi národnostních menšin a TIC BRNO p. o., pod záštitou primátora statutárního města Brna Petra Vokřála.

Více informací

Kdy se akce koná

12.–16. září 2017

Více informací a kontakt