• Akce již proběhla

  • Purkyňova 2950/105
    Brno 61200

Výstava o stavbě, funkci a náhradách kostí

Kost, jeden z nejdůležitějších stavebních prvků lidského těla, je tématem výstavy, která zábavnou a interaktivní formou veřejnost seznamuje se stavbou a funkcí kostí, se způsobem jejich léčby a taktéž přibližuje medicínský pokrok při vývoji kostních náhrad.

Hlavní část výstavy se pak zabývá vývojem kostních implantátů – náhrady z minulosti konfrontuje s těmi současnými. Tato část uceleně popisuje vývoj poznání v oblasti kostního inženýrství a ukazuje, na základě jakých znalostí se odvíjely první snahy o vývoj materiálů a o konstrukce implantátů od počátku devatenáctého století až po současnost. K vidění jsou současné náhrady například ramenních, kolenních a kyčelních kloubů či anatomické modely v životní velikosti.

Do výstavy je umístěno i zábavní stanoviště pro děti i dospělé. Poskládat si mohou „kostlivce“ nebo pomocí interaktivních puzzle celou kost na jejím histologickém průřezu. Připravené jsou kvízy a hry, například poznávání lidského těla v číslech či určování rentgenových snímků.

Kdy se akce koná

4. červen–29. září 2019

Vstupné

V ceně vstupného je prohlídka celého muzea včetně všech aktuálních výstav.

Dospělí130 Kč
Mládež (6-15 let)70 Kč
Děti (0-6 let)zdarma

Více informací a kontakt

Purkyňova 2950/105
Brno 61200

541 421 420
slabotinsky@tmbrno.cz