Pavilon G1, Výstaviště Brno

Avant Garde – Denní projekce kultovních filmů

  • 26. květen–17. červen 2018

  • Vždy 14, 16 a 18 hodin

  • PAVILON G1
    VÝSTAVIŠTĚ BRNO
    VÝSTAVIŠTĚ 405/1
    BRNO 60300

Avant Garde –  výstava architektury a designu bez předsudků v Pavilonu G1 na Výstavišti Brno.

V rámci doprovodného programu jsou připraveny komentované prohlídky, workshopy pro děti nebo projekce  vizuálně zajímavých českých filmů 1918–2018.

Akce se koná v rámci Festivalu RE:PUBLIKA.

#Brnoslavirepubliku

PROGRAM:

so 26. 5.

ne 27. 5.

  • 14:00 Tři veteráni (1983), Oldřich Lipský
  • 16:00 Pyšná princezna (1952), Bořivoj Zeman
  • 18:00 Fimfárum (1963), Jan Werich

po 28. 5.

  • 14:00  Zahrada (1974), Břetislav Pojar
  • 16:00  Pytlákova schovanka (1949), Martin Frič
  • 18:00 Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974), Oldřich Lipský

út 29. 5.

  • 14:00 Kdo chce zabít Jessii? (1966), Václav Vorlíček
  • 16:00 Vynález zkázy (1958), Karel Zeman
  • 18:00 Stříbrný vítr (1954), Václav Krška

st 30. 5.

  • 14:00 Kristian, Martin Frič
  • 16:00 Valerie a týden divů (1970), Jaromil Jireš
  • 18:00 Ostře sledované vlaky (1966), Jiří Menzel

čt 31. 5.

  • 14:00 Adéla ještě nevečeřela (1977), Oldřich Lipský
  • 16:00 Postřižiny (1980), Jiří Menzel
  • 18:00 Spalovač mrtvol (1968), Juraj Herz

pá 1. 6.

  • 14:00 Ikárie XB 1 (1963), Jindřich Polák
  • 16:00 Kouř (1991), Tomáš Vorel st.
  • 18:00 Hoří, má panenko (1967), Miloš Forman

so 2. 6.

  • 14:00 Návštěvníci – 1 – Země roku 2484 (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • Návštěvníci – 2 – Výprava do minula (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • Návštěvníci – 3 – Návštěvníci přicházejí (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • 16:00 Návštěvníci – 4 – Akce: Sešit 1 (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • Návštěvníci – 5 – Hlavně nenápadně (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • Návštěvníci – 6 – Tajemství velkého učitele (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • 18:00 Návštěvníci – 7 – Půlnoční kolotoč (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • Návštěvníci – 8 – Genius v hladomorně (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • Návštěvníci – 9 – Sólo pro návštěvníky (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák

ne 3. 6.

  • 14:00  Návštěvníci – 10 – Stav nouze (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • Návštěvníci – 11 – Stane se zítra (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • Návštěvníci – 12 – Peníze z hvězd (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • 16:00 Návštěvníci – 13 – Prozrazení (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • Návštěvníci – 14 – Po nás potopa (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • Návštěvníci – 15 – Návrat do budoucnosti (1983), Ota Hofman, Jindřich Polák
  • 18:00 Pelíšky (1999), Jan Hřebejk

po 4. 6.

  • 14:00 Lekce Faust (1993), Jan Švankmajer
  • 16:00 Vynález krásy (1994), Marek Najbrt
  • 18:00  Extase (1932), Gustav Machatý

út 5. 6.

  • 14:00 Sedmikrásky (1966), Věra Chytilová
  • 16:00 Holubice (1960), František Vláčil
  • 18:00 Alois Nebel (2011), Tomáš Luňák

st 6. 6.

  • 14:00 Obchod na korze (1965), Ján Kadár, Elmar Klos
  • 16:00 Adéla ještě nevečeřela (1977), Oldřich Lipský
  • 18:00 Kristian (1939), Martin Frič

čt 7. 6.

  • 14:00 Vynález krásy (1994), Marek Najbrt
  • Kdo je kdo v mykologii (2016), Marie Dvořáková
  • Ropáci (1988), Jan Svěrák
  • 16:00 Ostře sledované vlaky (1966), Jiří Menzel
  • 18:00 Fimfárum (1963), Jan Werich
  • Fimfárum Jana Wericha (2002), Vlasta Pospíšilová, Aurel Klimt

pá 8. 6.

  • 14:00 Vynález zkázy (1958), Karel Zeman
  • 16:00 Pojďte pane, budeme si hrát – 1 – Potkali se u Kolína (1965)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 2 – Jak jeli k vodě (1965)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 3 – K princeznám se nečuchá (1965)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 4 – Jak jedli vtipnou kaši (1966)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 5 – Držte si klobouk (1966)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 6 – Jak šli spát (1967)
  • 18:00 Rozmarné léto (1967), Jiří Menzel

so 9. 6.

  • 14:00 Krtek a kalhotky (1957)
  • Krtek a paraplíčko (1971)
  • Krtek zahradníkem (1969)
  • Krtek a zelená hvězda (1969)
  • Krtek a lízátko (1970)
  • Krtek a kamarádi (1995)
  • Krtek a robot (1995)
  • Krtek a žabka (2002)
  • Krtek a flétna (1999)
  • Krtek a sněhulák (1997), Zdeněk Miler
  • 16:00 Valerie a týden divů (1970), Jaromil Jireš
  • 18:00 Postřižiny (1980), Jiří Menzel

ne 10. 6.

  • 14:00 Extase (1932), Gustav Machatý
  • 16:00 Ukradená vzducholoď (1966), Karel Zeman
  • 18:00 Hoří, má panenko (1967), Miloš Forman

po 11. 6.

  • 14:00 Spalovač mrtvol (1968), Juraj Herz
  • 16:00 Holubice (1960), František Vláčil
  • 18:00 Stříbrný vítr (1954), Václav Krška

út 12. 6.

  • 14:00 Kouř (1991), Tomáš Vorel st.
  • 16:00 Tři veteráni (1983), Oldřich Lipský
  • 18:00 O slavnosti a hostech (1966), Jan Němec

st 13. 6.

  • 14:00 Sedmikrásky (1966), Věra Chytilová
  • 16:00 O slavnosti a hostech (1966), Jan Němec
  • 18:00 Obchod na korze (1965), Ján Kadár, Elmar Klos

čt 14. 6.

  • 14:00 Rozmarné léto (1967), Jiří Menzel
  • 16:00  Pojďte pane, budeme si hrát – 1 – Potkali se u Kolína (1965)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 2 – Jak jeli k vodě (1965)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 3 – K princeznám se nečuchá (1965)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 4 – Jak jedli vtipnou kaši (1966)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 5 – Držte si klobouk (1966)
  • Pojďte pane, budeme si hrát – 6 – Jak šli spát (1967)
  • Břetislav Pojar, Miroslav Štěpánek
  • 18:00 Ukradená vzducholoď (1966), Karel Zeman

pá 15. 6.

  • 14:00 Kdo chce zabít Jessii? (1966), Václav Vorlíček
  • 16:00 Alois Nebel (2011), Tomáš Luňák
  • 18:00 Ikárie XB 1 (1963), Jindřich Polák

so 16. 6.

  • 14:00 Pyšná princezna (1952), Bořivoj Zeman
  • 16:00 Zahrada (1974), Břetislav Pojar
    18:00 Pytlákova schovanka (1949), Martin Frič

ne 17. 6.

  • 14:00 Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974), Oldřich Lipský
  • 16:00 Lekce Faust (1993), Jan Švankmajer
  • 18:00 Pelíšky (1999), Jan Hřebejk

 

 

Kdy se akce koná

26. květen–17. červen 2018

Vstupné

zdarma

Více informací a kontakt

PAVILON G1
VÝSTAVIŠTĚ BRNO
VÝSTAVIŠTĚ 405/1
BRNO 60300

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku