COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Park Anthroposu

AVA Kolektiv uvádí: Space-out Sleepover Night #2

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Park Anthroposu

Chill-outový experimentání celonoční „sleepover“ poslech hudby v bývalém sportovním areálu u Anthroposu. Ambientní hudba pro stavy „mezi bděním a sněním“, tedy pro poslech vleže, či přímo ve spánku.

(Střelák – Pisárky)

AVA kolektiv ve spolupráci s Festival UPROSTŘED uvádí celonoční hudební zážitek pro stavy mezi bděním a sněním. Zarostlé hřiště uvnitř bývalého sportovního areálu v Pisárkách spolu pod otevřenou oblohou přetvoříme v koncertní prostor o velikosti vaší vlastní představivosti. Hřejivou ambientní lázeň napustíme za světla a vypustíme za světla. Spacáky s sebou!

Dva roky po prvním brněnském sleepoveru a tři roky po nezapomenutelné noci s Bobem Ostertagem se vracíme do prostor bývalého pisáreckého sportovního areálu hned vedle pavilonu Anthropos a zahrádky Na Střeláku. Jména v lineupu včetně headlinera večera budeme odkrývat postupně.

Start produkce: 16.00
Konec: 10.00

Na této akci se bude vybírat kvůli zvýšeným nákladům na produkci a dramaturgii.

Doporučené vstupné / name your price: 150 – 200kč

Festival se koná pod záštitou primátora města Brna Ing. Petra Vokřála a Městské části Brno-střed.

Na akcích festivalu UPROSTŘED jsou pořizovány audiovizuální záznamy a fotografie. Návštěvníci svou účastí dávají souhlas s jejich publikováním. Více o souhlasu naleznete zde.

LES HALLES (FR, Not Not Fun, Constellation Tatsu, Noumenal Loom)
https://halles.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/les-halles-les-halles

Francouzský umělec Baptiste Martin působící v Lyonu pod pseudonymem Les Halles se do Brna vrací po dvou letech, stejně jako jeho kolega Magnétofonique, který s ním vyráží na evropské turné, dva roky poté, co omamné hudební utopie obou projektů rezonovaly prvním sleepoverem AVA.
Z aktuální studiové nahrávky Les Halles Zaphyr, kterou právě vydal na renomované kazetové značce Not Not Fun Records se rozlévá hřejivá hypnagogická lázeň odkazující k new age estetice, která nás nechává intenzivně prožívat vzpomínky, které nám nepatří. Les Halles pro své zasněné syntezátorové plochy využívá samply dechových nástrojů jako panova flétna, slovenská fujara, nebo také PVC trubky, a jejich hlasy které loopuje do křehkých kaleidoskopických dronů a field-recordings.

/\/\/\/\/\/\

MAGNÉTOFONIQUE (FR, Not Not Fun)
https://magntophonique.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/magn-tophonique

Magnétofonique ve své tvorbě rád tematizuje představu fiktivního ráje a idealizované vzájemnosti. Rozostřený lo-fi zvuk jeho nahrávek je nasáklý vlhkými výpary deštného pralesa posluchače odnáší daleko do periferií jeho geografické imaginace. Výrazná estetika hasselovské fourth world music na sebe bere podobu folkloru kultur, které nikdy neexistovaly, a stejně jako v případě Les Halles, paměti, která nám nepatří.

/\/\/\/\/\/\

AVA: MOVING SPACES
https://soundcloud.com/avakolektiv
https://www.facebook.com/avantyry

Živá improvizace projektu Moving Spaces, za nímž stojí jádro AVA kolektivu, vychází ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku. Výsledek má podobu zvukové koláže rozkročené mezi futuristickým koncertem současné klubové hudby a instalací abstraktních zvukových krajin. Výsledný zážitek spočívá v interakci posluchače, jeho pohybu, 4-kanálového prostorového zvuku a terénních nahrávek posbíraných na různých částech světa.

/\/\/\/\/\/\

OPTICAL FRAMEWORKS
https://soundcloud.com/opticalframeworks

Původně sólový projekt hudebního experimentátora Martina Dlabaji plovoucí ve vodách efemerního dub ambientu využívajícího field recordings a netradiční rytmické postupy se rozrostl na duo, které využívá živé nástroje. Jejich hutný drone ambient set pro polohu vleže na loňském Psy-High patřil k highlightům festivalu. Jejich koncert za rozbřesku bude hutným zážitkem pro intenzivní snění.

/\/\/\/\/\/\

MIKE.H (Seed, dj set)
https://soundcloud.com/mikeh

Jeden z nejagilnějších pražských djs, zakladatel kolektivu SEED a stejnojmenných parties, nebo autor pořadu Cluster na Radiu 1. Kosmische musik, ambient, techno-not-techno, trance, tropicana, psychedelie a všechno mezi tím.

/\/\/\/\/\/\

More TBA

Více informací

Kdy se akce koná

11.–12. srpen 2018 - 14:00–10:00

Vstupné

Na této akci se bude vybírat kvůli zvýšeným nákladům na produkci a dramaturgii.

Doporučené vstupné / name your price: 150 – 200kč

Více informací a kontakt

Park Anthroposu

Park Anthroposu

kocmankova@kaveeska.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku