Ponava Cafe

Autorský večer – Jaromír Typlt

  • Akce již proběhla

  • Ponava Cafe
    Lužánecká 3, Brno

Autorský večer jedné z nejvýraznějších osobností naší kulturní scény, s hudebním doprovodem Ivana Palackého.

Jaromír Typlt (*1973) je spisovatel, esejista, performer, výtvarný kurátor a editor. Patří mezi nejvýraznější osobnosti současného umění. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy – obor filozofie a český jazyk a literatura. Na počátku devadesátých let vstoupil na literární scénu avantgardními básněmi, inspirovanými surrealismem, alternativní a rockovou hudbou. Za výbor poezie Ztracené peklo získal v roce 1994 cenu Jiřího Ortena. Věnuje se i prozaickým a esejistickým textům, jeho tvorba se vymyká obvyklému pojetí literatury a přesahuje do dalších vrstev uměleckého projevu (bibliofilie a autorské knihy, krátké filmy, jevištní performance, zvukové nahrávky a improvizace).

Je autorem knižní monografie sochaře Ladislava Zívra. Eseje o literatuře a výtvarném umění zveřejňuje například v literárních časopisech Souvislosti, Revolver Revue, Host, Analogon, Tvar apod. Už v první polovině 90. let se zapsal do povědomí také jako účastník literárních polemik. Po roce 2011 začal veřejně vystupovat proti snahám o podřizování literatury politickým zájmům (především proti požadavkům po levicové angažovanosti), a proto se 19. listopadu 2013 stal při svém autorském večeru terčem symbolického útoku politických radikálů.

Ivan Palacký (*1967) je v Brně usazený architekt a hudebník. Kromě četných spoluprací s improvizátory a hudebními experimentárory (Peter Graham, Andrea Neumann, Toshimaru Nakamura, Klaus Filip, Seijiro Murayama ,…) založil trio Sledě živé sledě (1995 – 2000), působí v Pražském improvizačním orchestru a ve skupinách Pátí na světě, Rána a Koberce, záclony.

Více informací

Kdy se akce koná

10. prosinec 2017 - 18:00

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku