Knihkupectví Dlouhá punčocha

Autogramiáda Ludmily Zemanové

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Knihkupectví Dlouhá punčocha
    Jiráskova 2, Brno

V úterý 19. června přivítáme v knihkupectví Dlouhá Punčocha už podruhé vzácnou návštěvu.

Pozvání na autogramiádu přijala paní Ludmila Zemanová, česká ilustrátorka, spisovatelka a autorka animovaných filmů žijící v Kanadě. Představíme vám její knihu The Red Maple Leaf – moderní legendu o statečném chlapci, který se rozhodl přinést do Kanady jaro.

 

Ludmila Zemanová (* 23. dubna 1947 ve Zlíně) je česko-kanadská výtvarnice, ilustrátorka, spisovatelka, scenáristka, režisérka a pedagožka, dcera výtvarníka, animátora a filmového režiséra Karla Zemana. Kromě animované tvorby se věnovala také ilustrování dětských knih.

V roce 1984 emigrovala s rodinou do Kanady, kde působila jako pedagožka, později i jako režisérka a výtvarnice animovaných filmů a ilustrátorka.

Součástí autogramiády bude i promítání krátkého animovaného filmu Ludmily Zemanové Lord of the Sky. Vypráví legendu z dob, kdy lidé žili v souladu s přírodou a lovili pouze pro zajištění obživy. Jednoho dne však mladík zbytečně zabije vránu… Třináctiminutový snímek z roku 1993 získal hlavní cenu Blue Ribbon na festivalu v Chicagu a dostal se do nejužšího výběru na nominaci na Oscara.

Setkáním nás provede Eleonóra Hamar z projektu Pangurovy příběhy.

Více informací

Kdy se akce koná

19. červen 2018 - 16:00–17:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt