Brněnské výstaviště

AutenTICké prohlídky: Running tour: Vilky, parky, kopečky

Předchozí Následující
  • 11. říjen 2022

  • 16:30

  • Sraz: u sochy T: G: Masaryka před Lékařskou fakultou, Komenského nám.

running tour     

Rádi běháte? Baví vás historie a zajímáte se o město, ve kterém žijete? Spojit příjemné s užitečným, posílit kondičku a zároveň se dozvědět o brněnských památkách můžete při našich běžeckých prohlídkách Brna. Profesionální průvodce vás provede tradičními i netradičními místy, vybrat si můžete ze dvou pestrých tras, které byste na běžných prohlídkách nestihli obejít, takže toho opravdu mnoho uvidíte a zažijete! Přestože bude tempo pomalejší, cca 7-8 min./km, od každého účastníka se předpokládá dobrá fyzička. Nezapomeňte dobrou obuv a vhodné oblečení s sebou – a můžeme vyrazit!

Zbrusu nová běžecká trasa s výkladem k historii a architektuře Brna je zde! Tentokrát si vyběhneme na Špilberk, na Mendlově náměstí pohovoříme o G. J. Mendelovi, proběhneme Hlinkami a podíváme se na krásné vily. Uvidíme Best of Masarykova čtvrť se zahradou vily Stiassni, proběhneme Wilsonovým lesem k Rosničce a Jurkovičově vile, dále na Kraví horu, kde se pokocháme výhledy na Špilberk, Obilní trh a univerzitní city! Vše většinou parky a pěší stezky cca 9 km. Začátek u sochy Masaryka před Lékařskou fakultou. Na žádné pěší prohlídce ani projížďce minibusem nezažijete a neuvidíte to, co s námi!

UPOZORNĚNÍ: Účast na běžecké prohlídce je pouze na vlastní zodpovědnost. Vezměte si vlastní pití, případně drobné peníze, při běhu jsou pravidelné zastávky na občerstvení i výhledy.

Trasa: https://mapy.cz/s/buvemevocu

Sraz: u sochy T: G: Masaryka před Lékařskou fakultou, Komenského nám.

Délka programu: 2h

Průvodce: Zbyněk Rederer

Kdy se akce koná

11. říjen 2022 - 16:30

Vstupné

300 Kč, účast na vlastní zodpovědnost

Více informací a kontakt

Sraz: u sochy T: G: Masaryka před Lékařskou fakultou, Komenského nám.

+420 513 039 035
panenska@ticbrno.cz