Sraz: Cejl 28, u muralu Venduly Chalánkové

AutenTICké prohlídky 2023: Muraly v brněnském Bronxu

  • 22. duben 2023

  • 14:00

Městskou galerii tvoří dvanáct velkoplošných obrazů na štítových zdech domů v lokalitě známé jako brněnský Bronx; některé hlídkují na jeho pomyslných hranicích. Autory atraktivních předloh jsou přední čeští výtvarníci, výtvarnice a jeden světový street-artista původem z Ruska. Realizace maleb se chopili hoši z výtvarného ateliéru Malujeme jinak.  

Brněnský Bronx má špatnou pověst; ta je však už řadu let mnohem horší než skutečnost. Lokalita prochází velmi dynamickou proměnou, jak co do svého vzhledu, tak do sociální skladby obyvatel. Obrazy Františka Skály, Venduly Chalánkové, Milivoje Husáka, Marata Danilyana nebo tajuplného brněnského umělce Tima se na té proměně podílejí. 

Městskou galerií vás provede autor projektu, spisovatel a předseda spolku Nový Bronx Martin Reiner (www.mestskagalerie.cz ). 

*Tato prohlídka existuje také v tištěné podobě, a to jako kapitola v novém průvodci TO JE BRNO IV., který najdete od dubna v infocentrech TIC BRNO a v e-shopu www.darkyzbrna.cz.  

Tato prohlídka je bez bariér, vítáme rodiče s kočárky i vychované pejsky. 

Trasa: Cejl 28-Úrazovka-IBC-ul. Milady Horákové-ul. Francouzská-ul. Stará-ul. Příční-ul. Bratislavská-ul. Přadlácká-ul. Vranovská  

Sraz: Cejl 28, u muralu Venduly Chalánkové  

Délka programu: 2h  

Průvodce: Martin Reiner 

Kdy se akce koná

22. duben 2023 - 14:00

Vstupné

375 Kč rodinné vstupné – 2 dospělí + 2 děti

20% sleva s kartou BRNOPAS (k zakoupení pouze na pokladně, nelze online)

Dospělí150 Kč
Mládež (6-15 let)75 Kč
Senioři75 Kč
Studenti75 Kč
ZTP a ZTP/P75 Kč

Více informací a kontakt

Sraz: Cejl 28, u muralu Venduly Chalánkové

+420 513 039 035
panenska@ticbrno.cz