Sraz: kino CIT, Radnická 4, od recepce vpravo do 1. patra 

AutenTICké prohlídky 2023: Legendární Napoleon v Brně (přednáška)

  • Akce již proběhla

Nestihnete letos už tradiční rekonstrukci legendární Napoleonovy bitvy? Nevadí, máme pro vás náhradu v Brně! A dokonce hezky v teple a s posezením v pohodlném křesle. (Kdo se nebojí prosincového chladu, může přijít 3. 12. ve 14:00 hodin na venkovní komentovanou prohlídku.)  

A o čem si budeme povídat? Místo plánovaného podrobení Velké Británie rozhodl se Napoleon Bonaparte v létě 1805 vypořádat s jinými protivníky – Rusy a Rakušany, jimž vytáhl v ústrety. Na svém tažení na východ dospěl až k Vídni, která se mu vzdala, a poté pronásledoval rusko-rakouské spojence na Moravu. Na jihovýchod od Brna pak svedl 2. prosince 1805 jednu z nejdůležitějších bitev své vojenské kariéry: bitvu u Slavkova (ačkoli – jak víme – přímo u Slavkova se neodehrála). 

V čem spočívaly vojenské výhody francouzského císaře? Co mu „hrálo do karet“? Jak vypadala okupace Brna v roce 1805 (a poté i o čtyři roky později, kdy okupovala francouzská vojska město podruhé)? Kde byli ubytováni Napoleonovi generálové, kam byli sváženi ranění a k jakým událostem ve městě došlo?   

Přijďte do Kina CIT na Radnické na přednášku, během níž se vydáme se po těch místech v Brně, která jsou spojena s událostmi bitvy u Slavkova a okupací Brna napoleonskými vojsky. Průvodcem nám bude autor knihy Slavkovské bojiště – Průvodce po krajině bitvy „tří císařů“.  

Sraz: kino CIT, Radnická 4, od recepce vpravo do 1. patra 

Délka trvání programu: 1,5 h 

Pozn. Přednáška je v 1. patře bez výtahu. 

Přednášející: PhDr. Jaromír Hanák 

Se vstupenkou na zimní AutenTICkou prohlídku máte slevu 10 % na všechny publikace z produkce TIC! Zastavte se na infocentru na Panenské a vyberte si vánoční dárek! Sleva platí jen do konce roku 2023.

Kdy se akce koná

Vstupné

Dospělí150 Kč
Mládež (6-15 let)75 Kč
Senioři75 Kč
Studenti75 Kč
ZTP a ZTP/P75 Kč

375 Kč rodinné vstupné – 2 dospělí + 2 děti

20% sleva s kartou BRNOPAS (k zakoupení pouze na pokladně, nelze online)

Více informací a kontakt

Sraz: kino CIT, Radnická 4, od recepce vpravo do 1. patra 

+420 513 039 035
panenska@ticbrno.cz