Sraz: Moravské náměstí, u sochy markraběte Jošta 

AutenTICké prohlídky 2023: Legendární Napoleon v Brně (komentovaná prohlídka)

  • Akce již proběhla

Nestihnete letos už tradiční rekonstrukci legendární Napoleonovy bitvy? Nevadí, máme pro vás náhradu v Brně! Přichystali jsme komentovanou prohlídku pro ty, co se nebojí prosincového chladu. (Nabízíme i 4. 12. v 16:00 hodin fyzicky méně náročnou variantu pro všechny, kteří dávají přednost sezení v teple a pohodlném křesle.)   

A o čem si budeme na procházce povídat?  

Místo plánovaného podrobení Velké Británie rozhodl se Napoleon Bonaparte v létě 1805 vypořádat s jinými protivníky – Rusy a Rakušany, jimž vytáhl v ústrety. Na svém tažení na východ dospěl až k Vídni, která se mu vzdala, a poté pronásledoval rusko-rakouské spojence na Moravu. Na jihovýchod od Brna pak svedl 2. prosince 1805 jednu z nejdůležitějších bitev své vojenské kariéry: bitvu u Slavkova (ačkoli – jak víme – přímo u Slavkova se neodehrála). 

V čem spočívaly vojenské výhody francouzského císaře? Co mu „hrálo do karet“? Jak vypadala okupace Brna v roce 1805 (a poté i o čtyři roky později, kdy okupovala francouzská vojska město podruhé)? Kde byli ubytováni Napoleonovi generálové, kam byli sváženi ranění a k jakým událostem ve městě došlo?  
Přijďte na prohlídku, během níž se vydáme se po těch místech v Brně, která jsou spojena s událostmi bitvy u Slavkova a okupací Brna napoleonskými vojsky. Průvodcem nám bude autor knihy Slavkovské bojiště – Průvodce po krajině bitvy „tří císařů“.    

Trasa: Místodržitelský palác, kostel sv. Jakuba, Jezuitská ulice, náměstí Svobody, Orlí ulice, Zelný trh, Petrov, Denisovy sady 

Sraz: Moravské náměstí, u sochy markraběte Jošta 

Délka trvání programu: 1,5 – 2 h 

Pozn.: Procházka je bez bariér, ale v závěru (Zelný trh-Petrov) jdeme zprudka do kopce.  

Vítáme také rodiče s kočárky a vychované pejsky. 

Průvodce: PhDr. Jaromír Hanák 

Se vstupenkou na zimní AutenTICkou prohlídku máte slevu 10 % na všechny publikace z produkce TIC! Zastavte se na infocentru na Panenské a vyberte si vánoční dárek! Sleva platí jen do konce roku 2023.

Kdy se akce koná

Vstupné

Dospělí150 Kč
Mládež (6-15 let)75 Kč
Senioři75 Kč
Studenti75 Kč
ZTP a ZTP/P75 Kč

375 Kč rodinné vstupné – 2 dospělí + 2 děti

20% sleva s kartou BRNOPAS (k zakoupení pouze na pokladně, nelze online)

Více informací a kontakt

Sraz: Moravské náměstí, u sochy markraběte Jošta 

+420 513 039 035
panenska@ticbrno.cz