Zoo Brno

Ať je klima v Brně prima

Předchozí Následující
  • 9. červen 2023

  • 09:00–17:00

  • Zoo Brno
    U Zoologické zahrady 46
    Brno 63500

Přijďte s dětmi 9. června 2023 do brněnské ZOO. Odbor životního prostředí MMB pro vás připravil na téma „Ať je klima v Brně prima“ pestrý program. Čeká na vás po celý den 6 soutěžních stanovišť, divadélko pro děti, malování na kamínky nebo dílničky se sázením semínek. Nahlédnete do zákulisí chovu městských včel a dozvíte se mnoho zajímavých informací z oblasti životního prostředí. A za splnění úkolů nebude chybět odměna. Těšíme se na vás v ZOO!

Mezinárodní den životního prostředí připadá na pondělí 5. června. Tímto dnem zahájí v brněnské ZOO akce s názvem Ať je klima v Brně prima aneb Dny životního prostředí. Od pondělí můžete v Zoo Brno vidět putovní environmentální výstavu pro děti, model kostky tuny CO2 nebo mobilní měřící vůz kvality ovzduší.

Vše vyvrcholí v pátek 9. června hrou o poklad, kdy budou účastníci na šesti stanovištích plnit zábavné úkoly a sbírat razítka. Za vyplněný arch obdrží odměnu a díky hře se dozví řadu zajímavých faktů o životním prostředí. Nebudou chybět dopravní soutěže nebo hravé sázení.

Ale to není vše! Čekat na vás bude řada dalších stanovišť, kde se dozvíte něco o včelaření ve městě, můžete si namalovat kamínek, nakrmit kamenožrouta či shlédnout představení dětského environmentálního divadélka.

Program potrvá od 9 do 17 hodin, na své si přijdou jak děti, tak jejich rodiče.

Více informací na webu.

Kdy se akce koná

9. červen 2023 - 09:00–17:00

Více informací a kontakt

Zoo Brno
U Zoologické zahrady 46
Brno 63500