Vinařství Bukovsky

Argentinské tango pro začátečníky v Brně (leden-únor)

  • Akce již proběhla

  • Vinařství Bukovsky
    Úvoz 4, Brno

KDY: neděle
V KOLIK: 17:00 – 18:15 hod
KDE: Vinařství Bukovský na Úvoze 4 v Brně u Mendlova náměstí
FORMÁT KURZU: 8 x 75 min lekce
CENA: 1350 Kč (v ceně volný vstup na středeční praktiku)
REGISTRACE: tangobr@email.cz, tel. 722-650-687
Přihlásit se možno sólo i v páru. Možnost vyzkoušet i jenom 1 lekci.
Možnost vyzkoušet si TANGO jednorázově

O nás:
Argentinské tango tančíme pro potěšení, které nám přináší. Pravidelně jezdíme do Buenos Aires nasávat taneční atmosféru a dále kultivovat naši techniku a styl. V Evropě se účastníme tango maratónů a festivalů.
Našimi mentory jsou Patricie a Javier Antarovi z Argentiny, aktuálně učící v Praze (www.tangonexion.cz). V ČR navštěvujeme workshopy pod vedením různých argentinských učitelů. Naše dosavadní zkušenosti chceme předávat dále.
Eva Medvecká: v roli \\\“leader\\\“ a \\\“follower\\\“
Barbora Kubíková: v roli „follower“
Petr Polák: v roli \\\“leader\\\“

Naše vize:
Chceme rozšířit brněnskou tango komunitu a získat nové tanečníky, kterých tanec bude založený na vedení a následování a nabídnout tak alternativu argentinského tanga založeného na přirozeném pohybu v páru a improvizaci.
Pořádáme také pravidelné praktiky, workshopy s argentinskými lektory a pravidelné tančírny (tango kavárnu / milongu).

Co čekat od naší lekce:
Vyučujeme techniku zvanou „tangonexion“, která nabízí komplexní cvičení ke zvládnutí tohoto tance a umožňuje každému bez ohledu na věk porozumět teorii a praxi argentinského tanga od úplných základů. Každá lekce začíná rozcvičkou, následuje individuální práce a párový trénink. Součástí výuky je také taneční etiketa, tzv. códigos.

Co si s sebou vzít na lekci:
Ponožky tlusté tak, že ženám umožní otočku na špičce jedné nohy (jednoduše takové, které hezky kloužou). Pánům stačí ponožky normální, neboť dělají méně pivotů. Při výběru oblečení dejte přednost pohodlí před estetikou, v prostorách je možnost se převléci. Příklady pro ženy: sukně / legíny / šaty, příklady pro muže: rifle / kalhoty / tričko.
PS: Taneční boty, pokud máte, zatím nechte doma. Na kurzu pro začátečníky řešíme především vlastní rovnováhu a tu je dobré si procítit vědomým kontaktem chodidla s podlahou.

Proč tango třeba jen zkusit:
Tango pomáhá citlivěji vnímat sebe i druhé. Přináší novou fyzickou zkušenost a v neposlední řadě příjemný pocit z pohybu. Je to vhodná aktivita pro všechny, kteří chtějí rozpohybovat své tělo a rádi komunikují s ostatními lidmi. Praktikováním tanga také můžete objevit paralelu tanečního vztahu s jinými vztahy v běžném životě; skrze pohyb se tedy můžete zdokonalovat v oblastech, kde cítíte nejistotu v běžném životě (důvěra, dominance, submise..), a jemně tak kultivovat svoje projevy i mimo taneční parket.

Více informací

Kdy se akce koná

6. leden–24. únor 2019

Vstupné

kurz: 1350 Kč (v ceně volný vstup na středeční praktiku); 200 Kč jedna lekce

Dospělí200 Kč

Více informací a kontakt

Vinařství Bukovsky

Vinařství Bukovsky
Úvoz 4, Brno

Událost na FB
tangobr@email.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku