Mahenovo divadlo – Národní divadlo Brno

Anna Karenina – Státní divadlo Košice

Předchozí Následující
  • 6. prosinec 2017

  • 19:00

  • Malinovského náměstí 1
    Brno 60200

Balet Státního divadla Košice přijede v prosinci 2017 hostovat s velice úspěšnou inscenací Anna Karenina!

Světoznámý příběh Anny Kareniny sklízí v různých zpracováních úspěchy po celém světě. Filmoví či divadelní režiséři prostřednictvím něj zkoumají společnost pohledem do lidských vztahů a nitra člověka samotného. I mladý ruský režisér a choreograf Kirill Simonov si exkluzivné pro košický balet vybral Annu Kareninu, aby odhalil proměnlivost člověka, touhu po štěstí a usilí o mravní sebezdokonalení, které jej vede k životní zralosti a moudrosti. Celkovým tragickým naladěním baletního dramatu, který může vyvolávat úzkost a nepokoj, už samotný Tolstoj vyjádřil svůj nesouhlas s buržoázním vývojem Ruska. Baletní drama Anna Karenina představí typ „nevěrné ženy“, ne příliš romanticky založené, ctící morální hodnoty a také jako láskyplnou matku. Anna v mimomanželských vztazích nehledá chybějící romantiku, ale jen jednu jedinou lásku k osudovému muži.

Kirill Simonov se narodil v ruském městě Petrozavodsk v roce 1975. Choreografii vystudoval na slavné Vaganově akademii ruského baletu v Petrohradě. Získal několik prestižních choreografických cen za svoji neoklasickou tvorbu a mezi jeho přední díla patří Louskáček v Marinském divadle v Petrohradě, na kterém spolupracoval se světovým designérem Mihailomem Chemiakinomem, Madame Lionelli premiérovaná v Albert Hall v Londýně, či balet Pulcinella v Novosibiřské opeře.

Premiéra tohoto představení proběhla 25. dubna 2017. Režii a choreografii připravil Kirill Simonov na hudbu Rodiona Ščedrina.

Délka představení: 70 min s jednou přestávkou (20 min)

Kdy se akce koná

6. prosinec 2017 - 19:00

Vstupné

Od 173 Kč dle zvoleného místa

Více informací a kontakt

Malinovského náměstí 1
Brno 60200

542 158 120
obchodni@ndbrno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku