Muzeum romské kultury

Andrej Pešta: Mire sveti / Světy Andreje Pešty

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Muzeum romské kultury
    Bratislavská 246/67,Brno

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Andrej Pešta: Mire sveti / Světy Andreje Pešty, která proběhne ve čtvrtek 22. března 2018 od 17h!

Výstava Mire sveti představuje kurátorský výběr fotografií z pozůstalosti Andreje Pešty. Andrej Pešta (1921–2009) byl nepřehlédnutelnou, avšak dnes téměř zapomenutou osobností.

 

 

Vybrané fotografické snímky přinášejí autentický pohled na život Romů v Československu převážně v období 60.– 80. let 20. století. Návštěvník má příležitost konfrontovat se s jinou výpovědí o Romech, než na jakou je v české a slovenské dokumentární fotografii zvyklý, má možnost seznámit se s pohledem zevnitř. Pešta na svých snímcích zachycoval realitu, která jej obklopovala na místech, kde žil, tvořil abyl aktivní (východní Slovensko, jižní Morava).

Do devadesátých let dvacátého století je nám Pešta doposud jediným známým romským fotografem v prostoru bývalého Československa.

Muzeum romské kultury při této příležitosti vydává doprovodnou fotografickou publikaci – Andrej Pešta, O Fotki. Ke spolupráci na výstavním projektu a doprovodné publikaci byl přizván externí kurátor Tomáš Pospěch.

Andrej Pešta: Mire sveti / Světy Andreje Pešty
23. 3. 2018 – 30. 9. 2018
externí kurátor: Tomáš Pospěch

Více informací

Kdy se akce koná

22. březen–30. září 2018

Vstupné

Dospělí80 Kč
Studenti40 Kč

Více informací a kontakt

Muzeum romské kultury
Bratislavská 246/67,Brno

Událost na FB
media@rommuz.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku