COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

KVIC Vinohrady

11. ročník podzimní výstavy hub

  • Akce již proběhla

  • Bzenecká 23

Houby a houbaření již dávno patří k těm nejkrásnějším a nejrozšířenějším koníčkům u nás v České republice. Houbaři se dělí do dvou základních skupin na ty, co houby rádi hledají a nejí je, a na ty, co houby rádi hledají a ještě si z nich vaří chutné jídla a moc jim chutnají. Společné členům obou skupin je, že na své nálezy a úlovky jsou patřičně hrdí. Bohužel stále dochází k otravám z hub. V Brně se dala dohromady skupinka lidí – mykologů, houbařů, milovníků přírody a v roce 2008 vznikl Mykologický klub Brno.

A již se stalo tradicí, že Mykologický klub Brno pořádá na podzim výstavu hub. Letos již 11. ročník proběhne v termínu od 28.9.2019 do 30.9.2019 ve společenském sále KVIC Vinohrady, v objektu bývalé ZŠ Bzenecká 23.

Právě návštěva této výstavy může pomoct běžným houbařům poznat základní znaky jedovatých a jedlých hub. Také letos budou mít návštěvníci možnost vidět houby rostoucí nejen na Brněnsku, ale díky nadšeným organizátorům i houby rostoucí v jiných koutech Moravy a Čech. V loňském roce i přes velké sucho bylo k vidění přes 300 druhů hub.

V sobotu 28.9.2019 je v rámci výstavy i přednáška paní Jiřiny Hrabákové na téma „Houby všude kolem nás“. Na výstavě vám určí vaše houby pracovníci z houbařské poradny Moravského zemského muzea RNDr. Vladimír Antonín a Mgr. Hana Ševčíková a další odborníci.

Organizátoři vstavy si vytýčili cíl – šířit osvětu nejen mezi praktickými houbaři, ale také mezi mládeží. Proto je výstava v pondělí určená především žákům základních a středních škol. Žáci v rámci školní výuky zde mají jedinečnou možnost vidět ve skutečnosti to, o čem se učili. Na vlastní oči porovnat houby hřibovité, lupenaté, břichatkovité atd. Vždy je zajištěn odborný výklad a pořadatelé zodpoví všechny otázky. Rovněž děti z blízkých Mateřských škol již pravidelně docházejí a jsou nadšenými a velmi zvídavými návštěvníky této podzimní výstavy hub.

… na výstavu srdečně zve

Ing. Drahomíra Sukupová

Kdy se akce koná

28. září 2019 - 13:00–18:00
29. září 2019 - 09:00–18:00
30. září 2019 - 09:00–15:00

Více informací a kontakt

KVIC Vinohrady

Bzenecká 23