Moje
oblíbené

Zažijte Brno a okolí na kole!

Patříte mezi ty, kteří raději než aby okoušeli pocity sardinek ve vydýchané "šalině", nevezmou zavděk pohodlností čtyř kol, ale překonají lenost a vyrazí brázdit (nejen) ulice Brna na bicyklu?

Město i okolí, i přes propracovanou síť městské hromadné dopravy, vychází vstříc cyklosportovcům pravidelným i svátečním:

  • Informace o brněnských cyklistických stezkách, cyklomapy i spoustu praktických doporučení (například jak správně zamykat kolo či jakých dopravních přestupků se mohou cyklisté dopouštět) naleznete na stránkách občanského sdružení Brno na kole. O cyklostezkách rozprostřených na území jihomoravského kraje informuje podrobně turistický portál Jižní Moravy. Z Brna až do Nového Přerova se tak můžete projet po Jantarové stezce, přírodní krásy v blízkém okolí Brna objevíte na Naučné cyklotrase Přírodním parkem Bobrava nebo na stezce Okolo brněnské přehrady, na trase Vyhnanecká si sice připomenete smutnější okamžiky z poválečné historie, ale zcela jistě se krásně projedete širším okolím Brna.

     

  • Udělat něco pro své zdraví a ušetřit životní prostředí můžete i v případě, že prozatím žádný dvojkolový dopravní prostředek nevlastníte. Sdružení Rekola se rozhodlo do Brna (a postupně i dalších měst) rozšířit ideu bikesharingu. Za poplatek tisíc dvě stě korun ročně dostanete k dispozici zapůjčené růžové kolo, na němž můžete vyrazit v rámci utužování fyzické kondice nejen v jarních a letních měsících do práce, ale na pozitivně vybarvených bicyklech se lze projíždět brněnskými ulicemi v jakoukoliv denní i roční dobu.
     

  • Upřednostňujete-li cyklovýlety za hranice všedních městských dní, pak vězte, že o víkendech a svátcích lze až do září nově využít i cyklobusů, které Vás zavezou například do Ždánického lesa a Bílých Karpat. Kompletní jízdní řády s časy odjezdů i jednotlivými trasami cyklobusů naleznete na stránkách Integrovaného dopravního systému jihomoravského kraje.

  • Preferujete-li staromilsky spíše dopravu železniční, využijte Cyklovlaku Velo Pálava, který bude dopravovat cyklisty každou sobotu z Brna do Mikulova, se zastávkami v Popicích a Valticích.

 
Ve zvoleném programu již tento objekt je. Zvolte jiný.
Nastala chyba. Zkuste zvolit znovu objekt pro přidání.
Pro přidání do programu je nutné se přihlásit.
Přihlásit nebo zaregistrovat se zde

Může vás zajímat