Moje
oblíbené

Tajuplný vlak

cyklus Jim Jarmush, Komedie / Krimi / Drama / Povídkový, USA / Japonsko, 1989, 113 min., vícejazyčný s čes. tit.
  • 23.7.2017
  • 21:30
  • nádvoří radnice Brno-střed
 

Děj svého dalšího celovečerního filmu režisér Jim Jarmusch umístil do Mephisu, do rodiště známého zpěváka Elvise Presleyho. Tady se odehrávají tři tragikomické povídky a obrazně tvoří vagóny téhož vlaku. První je o mladém manželském páru z Japonska, dvojice přijela za rockenrolovými hrdiny a ještě si naplánovala návštěvu v Gracelandu. V druhé části Italka Lousia čeká na letadlo, jež ji má odvézt rakev se zemřelým manželem zpět do Říma, vše se ale poněkud zkomplikuje. Poslední povídka pojednává o skupince nočních výtržníků, kteří se uchýlí do téhož hotýlku... Vtipné a nezvyklé je zobrazení města očima cizinců, spojitosti mezi jednotlivými povídkami jsou vyjevovány postupně, z různých pohledů. Nezávislý filmový tvůrce také jakoby byl fascinován vytvářením souvislostí mezi různými prvky vyprávění, a tak „prostřídá" hned několik žánrů, přes nekonvenční variaci na romantickou komedii, duchařský příběh až po svérázný kriminální thriller.

 

Podobné akce

Letní kino Brno-střed 2017

Nejlepší letní kino ve středu 7 dní v týdnu

Vstupné 90 Kč, na Swingové večery a Sommerkino pouze 50 Kč. V prodeji permanentka na 6 filmů za 450 Kč a permanentka na 10 filmů za 690 Kč

Začátky představení v červnu a červenci ve 21.30, zatímco v srpnu a v září už ve 21.00 hodin. Hraje se za každého počasí.

 
Vstupné
 
Kontakt
Doprava
Podobné akce
 
Ve zvoleném programu již tento objekt je. Zvolte jiný.
Nastala chyba. Zkuste zvolit znovu objekt pro přidání.
Pro přidání do programu je nutné se přihlásit.
Přihlásit nebo zaregistrovat se zde

Může vás zajímat