Moje
oblíbené

Jak se dopravit do Brna

Vlakem

Brno je také významným železničním uzlem. Hlavní vlakové nádraží je situováno přímo v centru města, železniční dopravu zajišťuje společnost České dráhy a. s. Pohodlné cestování vlakem po České republice i do zahraničí zajišťují vlaky nadstandartní kvality (kategorie RJ, EC, IC) i standartní kvality (kategorie Sp, Os, R, Ex).

POZOR - od června do září 2017 omezení a změna provozu!

Od začátku června do 10. září 2017 však Hlavní nádraží prochází rekonstrukcí a jeho provoz je omezen. Vlaky většinou zastavují na Dolním nádraží, odkud se dá dojít do centra města za pár minut – kolem autobusového nádraží, přes obchodní centrum a podchodem pod právě opravovaným nádražím v centru. K dispozici jsou i dvě autobusové linky č. 60 a 61. Podrobnější informace o výluce a vlakových spojích najdete zde. Informace o osobní dopravě po ČR získáte také na tel. čísle: +420 221 111 122.
Jízdenky na hlavní vlakové spoje si můžete zakoupit také on-line.

Přístup z dolního nádraží na hlavní nádraží

Kontakty:
Kontaktní centrum Českých drah
Tel.: +420 221 111 122
e-mail: info@cd.cz
http://www.cd.cz

 

Letecky

Mezinárodní letiště Brno-Tuřany  je veřejné mezinárodní letiště. Nachází se 7,5 km jihovýchodně od centra Brna.
Letištní terminál leží přibližně 2 km od dálnice D1, poblíž exitu 201 Brno-Slatina. Před halou se nachází placené parkoviště (do 10 min bezplatné), vhodné i pro dlouhodobé stání. Na letiště zajíždí také expresní městská autobusová linka 76 ze stanoviště u hotelu Grand s jízdní dobou přibližně 20 min. Před terminálem je stanoviště taxislužby.

Na letišti Brno své lety provozuje několik nízkonákladových společností – Ryanair, Wizz Air a BMI Regional. Ryanair denně spojuje Brno s Londýnem (letiště Stansted). Wizz Air konkuruje na trase do Londýna a létá na letiště Luton, které je od centra zhruba stejně daleko jako Stansted. Kromě toho létá ještě do Eindhovenu, kde je možné navázat na širokou škálu nízkonákladových letů do zbytku západní Evropy. Společnost BMI Regional pak nabízí nově pravidelné spojení Brna s Mnichovem, kde na let navazuje více než 100 leteckých spojů po Evropě.

Tím ale nabídka z Brna zdaleka nekončí. Odlétá odsud velké množství charterových letů do populárních dovolenkových destinací, například do Turecka (Antalya), Řecka (Korfu, Heraklion, Kavala, Kos, Lesbos, Rhodos, Zakynthos, Thessaloniki), Španělska (Almeria), Bulharska (Burgas) či Tuniska (Djerba).
Informace o letech naleznete zde. Letenky online koupíte zde.

Kontakty:
LETIŠTĚ BRNO a.s.
Tuřany 904/1
627 00 Brno
Tel.: +420 545 521 309-10
www.airport-brno.cz


Autem

Díky síti dálnic v České republice se do Brna snadno dopravíte z ostatních velkých měst  jako je Praha, Olomouc, Ostrava.

Praha-Brno, 208 km, 2 hod 07 min  (naplánujte si trasu)

Olomouc-Brno, 77 km, 52min

Ostrava-Brno, 170 km, 1 hod 40 min

Pro cestování po dálnicích v České republice budete potřebovat dálniční známku. Úseky, kde musí být dálniční kupón vylepen, jsou označeny dopravní značkou "dálnice" nebo "silnice pro motorová vozidla". Nezpoplatněné úseky jsou na silnicích a dálnicích a při vjezdu na ně označeny dodatkovou tabulkou "bez poplatku", která obsahuje přeškrtnutý symbol dálničního kupónu. Tato dodatková tabulka je umístěna vždy společně s dopravní značkou "dálnice" nebo "silnice pro motorová vozidla".
Dálniční kupóny je možno zakoupit ve všech provozovnách České pošty, na čerpacích stanicích, na hraničních přechodech a na jiných místech poskytujících služby pro motoristy.

Parkování v centru města Brna je možné pouze na vyhrazených místech, většinou placených. Na okraji města jsou k dispozici velká záchytná parkoviště. K dispozici je rovněž několik velkokapacitních podzemních i nadzemních garáží.


Autobusem

Velké množství mezinárodních linek zajišťuje výborné autobusové spojení Brna s celou Evropou. Brno je také výchozím i cílovým bodem mnoha vnitrostátních autobusových linek.

Ústřední autobusové nádraží Zvonařka provozuje společnost Tourbus a zajišťuje mezinárodní i vnitrostátní dopravu.
Další významné autobusové stanoviště je Autobusové nádraží Brno u hotelu Grand na Benešově ulici. Využívají ho dálkové vnitrostátní spoje společnosti Student Agency a množství mezinárodních spojů (linky Student Agency k.s., Tourbus a. s. a systému Eurolines).
V rámci Jihomoravského kraje se můžete efektivně přepravovat díky Integrovanému dopravnímu systému Jihomoravského kraje.

Informace o jízdních řádech vnitrostátních i mezinárodních autobusových linek naleznete zde.

 


 

 
Ve zvoleném programu již tento objekt je. Zvolte jiný.
Nastala chyba. Zkuste zvolit znovu objekt pro přidání.
Pro přidání do programu je nutné se přihlásit.
Přihlásit nebo zaregistrovat se zde

Může vás zajímat